واردات الیاف مصنوعی چینی عاملی برای فراموشی طلای سفید گلستان

به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، نبی هزار جریبی درباره وضعیت  تولید  پنبه  در استان  گلستان، گفت: بدیهی است که محصولی که با پنبه طبیعی تولیدمی شود به مراتب با کیفیت‌تر از الیافی دیگر است که با موادی همچون نفتی تولید شود و این در حالی است که راهکاری که طلای سفید گلستان  را دوباره  زنده  می‌کند؛ این است که  استفاده بهینه از  منابع آبی با مدیریت  بهینه در این عرصه در دستورکار قرار بگیرد. 
 
نماینده مردم گرگان  و آق قلا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پنبه برای افزایش تولید نیازمند منابع آبی است، تصریح کرد: اگر قصد داریم شاهد افزایش  تولید پنبه در کشور باشیم؛ باید به‌طور حتم قبل از  تولید پنبه با مدیریت  منابع آبی شرایط تولید بهینه پنبه را مهیا کنیم. 
 
هزارجریبی، افزود: با احیای پنبه گلستان می‌توانیم با توجه به ظرفیت بالای تولید داخلی در این منطقه در زمینه تولید دانه‌های روغنی  و ازسوی دیگر در  تولید کنجاله که می‌تواند برای مصرف دام درنظرگرفته شود؛ نیز حضور موفقی به عمل آوریم. 
 
نماینده مردم گرگان  و آق قلا در مجلس، ادامه داد: درمقطعی بهترین پنبه کشور را از  منظر کیفیت و با تولیدات بالا تولید می‌کردیم تا جایی که پنبه استان گلستان به طلای  سفید مشهور شد؛ بنابراین نه تنها در  تولید داخلی بلکه پنبه گلستان نیز  در  پروسه صادرات هم وضعیت مطلوبی داشت که امیدواریم، پنبه گلستان دوباره  احیا شود تا شاهد همان شرایط ایده آل باشیم. 
 
عضوکمیسیون برنامه و بودجه ومحاسبات مجلس، با بیان اینکه واردات  الیاف مصنوعی چین عاملی برای زمین خوردن پنبه  گلستان است، گفت: قیمت تمام شده پایین عاملی برای استفاده صنایع نساجی از الیاف چینی است. 

© طراحی و بهینه سازی گروه طراحی سیرن